Kilka cech złego tradera na giełdzie

W sytuacji, gdy chcesz inwestować długoterminowo w akcje spółek na giełdzie, znajomość zagadnień ekonomicznych może okazać się zbyt mała. Dobry trader giełdowy powinien posiadać pewne cechy ułatwiające mu prowadzenie transakcji.

Ślepo podążasz za tłumem

Jeżeli potrzebujesz potwierdzenia swoich hipotez u innych ludzi, to niestety nie będziesz dobrym traderem. W tej dziedzinie lepiej jest odstawać od reszty. Pamiętaj, że większa część graczy giełdowych nigdy nie zarobi na giełdzie. Jeśli masz to szczęście i znalazłeś się w grupie będącej świadomą swoich działań tym lepiej dla ciebie. W innym przypadku zdanie pozostałych traktuj z przymrużeniem oka.

Brakuje ci cierpliwości

Co prawda stereotypy mówią co innego, ale giełda nie jest dobrym miejsce dla osób szukających mocnych wrażeń. Według jednego z autorytetów z branży inwestowanie na giełdzie jest tak ekscytujące, jak oglądanie schnącej farby. Powiedzenie to jest prawdziwe nawet w przypadku jednodniowych transakcji.

Im bardziej jesteś zniecierpliwiony przy poszukiwaniach okazji, by zawrzeć transakcje, tym więcej podejmujesz decyzji przekładających się na negatywny stosunek zysk/strata, ryzykując spore obsunięcie kapitału.

Nie chce ci się analizować swoich transakcji

Bardzo ważna jest nie tylko analiza przed otwarciem pozycji, ale też po zamknięciu. Ponieważ realizacja zlecenia „take profit” nie mówi w zasadzie nic, powinieneś skupić się na zapisywaniu swoich działań na giełdzie, by wyeliminować najczęściej powtarzane błędy. Tutaj pomocne mogą być darmowe narzędzia analityczne. Pozwalają one posłużyć się analizą historii zawartych transakcji, aby określić skuteczność transakcji lub prawdopodobieństwo bankructwa.

Wybierając giełdę możesz minąć się z powołaniem

Wymienione wyżej przykłady wskazują, że za sukcesem rynkowym stoi nie tylko wiedza i umiejętności, ale również pewne cechy osobowości. Cóż, nie każdy posiada predyspozycje by być graczem giełdowym. Jeśli spodobała ci się wizja szybkiego zarobku, a nie chcesz ponosić ceny ciężkiej pracy z nim związanej, to odpuść sobie i poszukaj innego zajęcia.

O Autorze

  • Specjalistka z zakresu marketingu cyfrowego i mediów społecznościowych. Stara się ciągle zdobywać nową wiedzę i doświadczenie. Jako hobby wybrała czytanie powieści kryminalnych.